Blog Post

annelikheyecani.com > Güzellik > Göz Kapağı Ameliyatına Nasıl Hazırlanılmalıdır ?

Göz Kapağı Ameliyatına Nasıl Hazırlanılmalıdır ?

genel sağlık durumunuz, yara iyileşme özellikleriniz ve göz sağlığınıza yönelik araştırmalar titiz bir şekilde yapılır, herhangi bir göz şikayetinizin varlığı durumunda (göz tansiyonu, göz kuruluğu, lens ve gözlük kullanımı gibi) mutlaka bir göz hekimi konsültasyonu istenir. Ameliyattan önce kullandığınız tüm ilaçları, özellikle de kan sulandırıcı ilaçları , geçirmiş olduğunuz tüm ameliyatları mutlaka doktorunuza bildirmeniz gerekir.

Estetik Göz Kapağı Ameliyatları Genel mi Yoksa Lokal Aneztezi Altında mı Yapılır ?

Lokal anestezi altında da yapılabilen göz kapağı estetik ameliyatı hasta ve hekimin ortak kararları sonucunda genel anestezi altında da yapılabilir.

Estetik Göz Kapağı Ameliyatları ne Kadar Sürer?

Sadece üst göz kapağının ameliyatı yaklaşık 20 dakika sürerken, üst ve alt göz kapakları birlikte ameliyat edildiğinde 1 saat kadar sürebilir. Ameliyat sonrasında genellikle aynı gün taburcu olunur.

Estetik Göz Kapağı Ameliyatlarının İyileşme Süreci Nasıldır ?

Estetik göz kapağı ameliyatı sonrasında gözlerinizin ve kesi yerlerinin etrafında  ödem (şişlik) ve kızarıklık oluşabilir. 2.-3. günlerde bu şişlikler yerini morluklara bırakır ve bir hafta sonraki kontrolünüzde dikişleriniz alınırken neredeyse normal bir görünüme kavuşursunuz. Ameliyat sonrasında göz damlaları ile birlikte antibiyotik, ağrı kesici, ödem azaltıcı gibi ilaçlar doktorunuz tarafından size reçete edilecektir. Estetik göz kapağı ameliyatı sonrasındaki ilk haftada göz kuruluğuna neden olabilecek kitap okuma, bilgisayar kullanma, televizyon seyretme gibi aktivitelerden kaçınmalısınız. İlk haftanın sonunda normal aktivitelerinizi yapabilecek kadar iyi hissedersiniz ancak ağır egzersiz ve aktivitelerden dört hafta boyunca kaçınmalısınız.