Blog Post

annelikheyecani.com > Güzellik > Shakira’dan yaza girerken fit vücut ve düz karın sırları

Shakira’dan yaza girerken fit vücut ve düz karın sırları

Muhteşem sesinin yanı sıra danslarıyla ünlü Shakira, dümdüz karnını ve fit vücudunu dansa borçlu ünlüler arasında yer alıyor. Grammy ödüllü dünyaca ünlü şarkıcı Shakira, \”Hayatı İçinden Geldiği Gibi Yaşa\” kampanyası başlatan Activia’nın yeni yüzü olarak tüm dünyayı sağlıklı ve aktif bir yaşama davet ediyor. Shakira, kampanya kapsamında kendi beslenme ve düz karın sırlarını açıkladı.

Activia’nın \”Hayatı İçinden Geldiği Gibi Yaşa\” kampanyası, dünyada ve Türkiye’de özellikle kadınlar arasında dans, spor ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını yaygınlaştırmayı hedefliyor. Shakira, dünya çapında başlatılan bu kampanyaya neden dahil olduğunu açıklarken kendi yaşam ve sağlık mottosunu da şöyle özetliyor: “İç sağlığınıza özen göstermek bence kişisel mutluluğun anahtarıdır ve benim için iyi hissettiğimi göstermenin en iyi yolu dansın gücünü kullanmaktır”.

 

İşte Shakira’nınki gibi dümdüz bir karına kavuşmak için sağlıklı beslenme ve egzersiz önerileri:

Kişisel mutluluğun sırrı vücut sağlığına gösterdiğimiz özenden geçiyor. Egzersiz yapan, dans eden, doğru beslenen ve sağlığına özen gösteren insanların iç sağlığı dış görünüşlerine de yansır. Bu sebeple hareketli bir yaşamı doğru beslenmeyle desteklemek, bedensel ve fiziksel mutluluk için çok önemli.

Düz bir karın ve fit bir vücudun olmazsa olmazlarının başında sağlıklı beslenme ve sağlıklı sindirim sistemi geliyor. Bunun için günlük öğünlerimize mutlaka yoğurt, ceviz, badem, tam tahıllı gıdalar, yulaf kepeği, keten tohumu ve zencefil gibi yiyecekleri dahil etmeliyiz.

Özellikle Activia gibi probiyotik içeren yoğurtlar sindirim sistemimizin düzenlenmesine destek olur. Probiyotik yoğurdun en az 15 gün düzenli tüketilmesi karında şişkinliği, kabızlığı ve sindirim sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.

Yürüyüş, spor veya dansı yaşam biçimi haline getirmemizde fayda var. Vücudumuzun alabileceği en iyi şekli alması için egzersiz ve özellikle dans oldukça etkili yöntemler arasında yer alıyor.

Spor yapmaya üşeniyorsanız evde sevdiğiniz müzikler eşliğinde haftada 3-4 dört kere içinizden geldiği gibi dans etmeyi deneyin.